Double cleanse alebo na čo je dvojité čistenie pleti

Double cleanse alebo na čo je dvojité čistenie pleti

Ahojte priatelia,

doba čím ďalej tým viac napreduje  a ja mám pocit, že dnes konečne nastal ten čas, kedy sú ženy na svoju pleť náročné a začínajú sa viac zaoberať tématikou skincare ako kedysi. Je to možno aj kvôli tomu, že sú nám opäť viac a viac dostupnejšie produkty, ktoré bolo ťažké zohnať alebo sme sa naučili (konečne) objednávať zo zahraničia, čo sa javí ako veľmi výhodné. Tiež k tomu napomáhajú aj rôzne blogy či príspevky na sociálnych sieťach, kde ľudia predstavujú produkty, ktoré im pomohli napríklad na akné alebo sa zaoberajú vždy nejakou problematikou a na základe toho produkty skúšajú a ďalej ich odporúčajú. Mňa osobne viac zaujíma skincare ako mejkap, možno kvôli tomu, že pokiaľ je pleť pekná a zdravá, tak na nej vyzerá každý mejkap krásne a radím sa do skupiny, ktorá produkty na pleť skúša a snažím sa nájsť vždy len to najlepšie pre svoj (zmiešaný) typ pleti. Preto som sa aj v dnešnom článku rozhodla vysvetliť jeden z veľmi účinných spôsobov čistenia pleti, nazývaný aj ako double cleanse.

Moja pleť si prešla rôznymi fázami, no nikdy som netrpela nejakým závažným akné. Väčšinou sa mi spravila akási vyrážka, ktorá časom pekne sama od seba zmizla. Moja zmiešaná pleť si ale vyžaduje tiež špeciálnu starostlivosť, pretože okrem mastnej T-zóny je moja pokožka aj citlivá. Dlho som si čistila pleť micelárnymi vodami, ktoré mi ale koniec koncov vôbec nevyhovovali a preto som neskôr prešla na olejové odličovače pleti.

Priznám sa, že nikdy som neverila, aké dokonalé účinky môže mať pre pleť dvojité čistenie.

 

Prečo si pleť čistiť?

Počas dňa sa naša pleť znečisťuje nie len mejkapom, ale taktiež sa na ňu chytia aj všetky nečistoty, ktoré kolujú v ovzduší, maz, pot a podobne. Preto je nevyhnutné, aby sme si ju večer pred spaním poriadne nielen odlíčili, ale taktiež aj vyčistili a pripravili ju na nočnú regeneráciu. A taktiež proces čistenia pleti vykonali aj ráno, pretože pleť počas noci regeneruje, zostávajú na nej zvyšky krému, ktorý pokožka počas noci nevsiakla, ale taktiež aj rôzne vylúčené látky. Okrem toho, dnešná doba spojená s nosením rúšok tiež našej pleti veľmi neprospieva a preto musíme dbať o dôkladnú starostlivosť.

 

Double cleanse / dvojité čistenie pleti

Ako som spomínala vyššie, do mojej skincare som zaradila dvojité čistenie alebo double cleanse. Úlohou dvojitého čistenia pleti je dokonale pripraviť pleť na ďalšiu starostlivosť a zbaviť ju všetkých nečistôt či mejkapu. Ako prvé používam na odlíčenie pleti olej. Ja mám rada, keď olej nemá žiadnu vôňu ale plní svoju funkciu – jemne rozpúšťa mejkap. Samozrejme, na oči využívam dvojfázový odličovač, teda iný produkt ako na zvyšok pleti práve kvôli mojim citlivým očiam.

Olej si nalejem do dlaní, ktoré jemne pretriem o seba, ako keby som si umývala ruky s mydlom a následne priložím na suchú pleť. Jemnými krúživými pohybmi si masírujem olejom pleť, aby som rozpustila dôkladne všetok mejkap na mojej tvári. Ak mám celú pleť mastnú od oleja a vidím, ako sa pekne mejkap rozpúšťa, navlhčím si môj mini uteráčik na pleť a olej jemne zotriem. Táto fáza je prvá pri čistení pleti.

Druhá fáza je čistiaci gél/pena. Ja momentálne používam čistiacu penu, ktorá je na moju pleť veľmi jemná a obsahuje samé pre pleť účinné látky a baktérie, prebiotiká či kyselinu mliečnu, ktorá patrí k najjemnejším AHA kyselinám a pre pleť je veľmi prospešná. Túto penu si aplikujem na pleť a opäť čistím jemným masírovaním. Keď mám celú pokožku vyčistenú, opäť siahnem po uteráčiku, ktorým si jemne zotriem zvyšok peny z tváre. Hotovo!

 

Po takomto dvojitom čistení pleti je moja pokožka pripravená na ďalšiu pleťovú starostlivosť. Je zbavená všetkých nečistôt, baktérií, mejkapu či mazu, čím predchádzam vzniku pupienkov alebo komedónov. Odkedy som si zaviedla do svojej rutiny dvojité čistenie, pleť mám dokonale krásnu, zdravú, lesklú a bez akýchkoľvek nedokonalostí. Ustúpili mi aj čierne bodky, ktoré ma trápili najmä na nose a taktiež predchádzam aj vytváraniu mazu. Samozrejme, je potrebné, aby ste si vždy vyberali produkty vhodné pre vašu pleť. Ja som si vybrala tri produkty vhodné na dvojité čistenie pleti, ktoré mi veľmi vyhovujú a stali sa mojimi obľúbenými, najmä pre pleť.

 

 

Odporúčané (mnou testované) produkty:

 

Oleje na odlíčenie pleti

 

Nobilis Tilia – hydrofilný olej neutrálny

Výborný olej bez obsahu éterických olejov, bez vône. Nedráždi pleť, krásne rozpúšťa mejkap a pokožka zostáva po ňom vláčna. Skvelý aj pre citlivú pleť. Môže sa aplikovať aj na vlhkú pleť, no ja si ho rada aplikujem do navlhčených dlaní a na suchú pleť. S uteráčikom sa olej jemne zmyje a pokožka po ňom nezostáva mastná, zaťažená či s nepríjemným pocitom.

Kúpite na eshope naureus.sk

 

Kiehl´s – midnight recovery face oil

Druhý produkt patriaci do skupiny olejov na odlíčenie pleti je tento od značky Kiehl´s. Táto značka má výborné produkty, ktoré mojej pleti veľmi dobre sadli. Medzi ne patrí rozhodne aj tento odličovací olej, ktorý je veľmi jemný a mejkap krásne rozpúšťa. Nevýhodou pre niekoho môže byť vôňa, ktorá je síce prírodná, ale cítiť z neho levanduľu, čo nemusí vyhovovať každému. Ja s týmto problém nemám, pokiaľ produkt vonia nenásilne a prírodne, nevadí mi to pri používaní.

Rovnako ako pri oleji od Nobilis Tilia, aj z tohto produktu si stačí dať do dlane pár kvapiek/pumpičiek a jemne masírovať pleť. Môžete si pokožku pred tým navlhčiť, ale aj nemusíte, ide to ľahko aj bez namočenia – ja to preferujem bez vody.

Jedinou nevýhodou pri tomto produkte môže byť jeho vyššia cena a málo produktu. V tom prípade, ak hľadáte niečo lacnejšie a vo väčšom množstve, potom by som volila produkt od Nobilis Tilia – Hydrofilný neutrálny olej.

Kúpite na eshope kiehls.cz

 

Pena na čistenie pleti

 

Gallinée – penový pleťový cleanser

Tretí mnou odporúčaný produkt na double cleanse je táto pena od Galinée, ktorá ako som už vyššie v článku spomínala, pomáha podporovať na pleti dobré baktérie, obsahuje biotický komplex s kyselinou mliečnou a prebiotikami, ktoré podporujú správne fungovanie pokožky. Pena pleť nevysušuje a neobsahuje mydlo. Mňa veľmi zaujali prebiotiká v produkte, ktoré sú pre pokožku veľmi dôležité, pretože zásobujú dobré baktérie na pokožke, čím vytvárajú ochrannú bariéru a chránia pleť pred vplyvom zlých baktérií.

Kyselina mliečna, ako najjemnejšia z AHA kyselín pleť rozjasňuje, hydratuje a zjemňuje. Keďže je toto najjemnejšia kyselina, produkt je vhodný aj pre citlivú pleť – nebude vás dráždiť. Až 98% obsahuje prírodné zložky, no nejde o neúčinnú prírodnú kozmetiku, práve naopak. Rozhodne vynikajúca značka pleťovej kozmetiky.

Kúpite na eshope anemonegarden.sk

galinee prebioticka kozmetika

 

 

Ako si čistíte pleť vy a praktikujete dvojité čistenie pleti? Rozhodne mi napíšte do komentárov.

 

Vaša,

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Klikni a daj mi hlas!

Neváhaj a ohodnoť tento príspevok.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Sledujte ma:


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *