Jemná a nežná Clarins – časť I.

Jemná a nežná Clarins – časť I.

Ahojte priatelia,

už dlhší čas som skúšala produkty značky Clarins a myslím si, že pol roka je dosť dlhá doba na to, aby som sa s vami mohla podeliť o môj názor. Do tohto článku som si vybrala len niektoré a preto sa môžete tešiť ešte na jeden článok, ktorý bude venovaný tejto značke.

 

Značka Clarins na mňa od prvého momentu pôsobí veľmi jemne a nežne. Dalo by sa povedať, že túto kozmetiku vnímam ako niečo medzi viac dievčenskými a skoro ženskými produktmi. Bohužiaľ, vzhľadom na cenu je táto kozmetika vhodná skôr pre ženy, ktoré sú už zárobkovo činné a teda nie pre mladé študujúce dievčatá. Ja som vo svojom dievčenskom veku takýto druh kozmetiky nepoužívala, najmä kvôli dostupnosti produktov a financiám, preto som sa rozhodla, že ju vyskúšam teraz, v neskoršom veku (dá sa povedať).

Jemné a minimalistické balenia produktov sú oku veľmi lichotivé a musím povedať, že aj fotogenické. Ako to však aj u drahšej kozmetiky býva, nie všetko je až také kvalitné a dobré. Bohužiaľ, opäť sa to odvíja aj od preferencií daného človeka, očakávaní či skúseností. Nakoľko ja som už testovala veľa značiek, viem, čo od daného produktu očakávam. Od Clarins som si vybrala tri produkty na pleť a jeden na oči, ktoré vám predstavím ďalej v článku.

 

Clarins SOS Primer

Prvý produkt, do ktorého som sa rozhodla investovať svoje peniaze je táto, da sá povedať, podkladová báza. Spomínala som ju už aj v mojom predošlom článku, ktorý nájdete TU.

Táto podkladová báza alebo primer, je veľmi jemný produkt s obsahom prirodzeného lesku, no vaša pleť nepôsobí ako discoguľa. Rozhodla som sa pre jeho kúpu najmä z toho dôvodu, že na mňa pôsobil ako nejaký BB krém, ktorý má jemnú farbu, vyrovnáva tón pleti ale zároveň je ľahký a hydratačný. Presne takýto účel spĺňa aj tento produkt.

02 Peach

Produkt neobsahuje žiadne trblietky, skôr má taký prirodzený lesk, ktorý dodáva vašej pokožke sviežosť. Ja som si vybrala odtieň 02 Peach, ale pokiaľ preferujete iné odtiene, je na výber, napríklad biely, ružový rozjasňujúci, oranžový, zelený, fialový a pod. Každá farba by mala mať inú funkciu na pleti, napríklad redukcia červených fľakov, redukcia tmavých kruhov pod očami, rozjasnenie pleti, zosvetlenie a pod.

Odtieň 02 Peach je teda mierne oranžová broskyňová farba, ktorá asi nebude vhodná až na príliš svetlú pokožku, no ja osobne tento primer používam iba v lete, kedy je moja pleť trochu opálená resp. má nejakú farbu. Nanášam si iba minimálne množstvo, aby to nepôsobilo príliš oranžovo. Tento primer nepoužívam ako bázu z toho dôvodu, že by som mala pleť po zmiešaní s mejkapom veľmi tmavú aj keby som použila svetlý mejkap.

Produkt vonia nádherne, pripomína mi nejaký ženský parfém. Ak teda preferujete produkty bez vône, toto pre vás nebude. Roztiera sa pekne, rovnomerne a rýchlo a výborné je, že sa dá zmiešať aj s vašim obľúbeným mejkapom, čím dodá pleti krásny zdravý nádych.

Balenie má 30ml, je veľké a vystačí vám na dlhý čas, aj pri pravidelnom používaní.

Kúpite TU.

 

Clarins Pore Perfecting Matifying Foundation

Druhý produkt ktorý ma zaujal od značky Clarins je zmatňujúci mejkap. Kupovala som si ho v čase, kedy sa moja pleť nevedela dať v lete dokopy a stále sa mastila. Nepomáhalo mi naozaj nič, pretože moja T zóna bola stále lesklá, nech som robila čokoľvek. Vtedy som v predajni uvidela tento extra zmatňujúci mejkap. Vyskúšala som si jeho konzistenciu na ruku a ihneď som sa rozhodla pre jeho kúpu.

01 Nude ivory

Musím povedať, že tento produkt ma celkom zachránil v horúcom letnom počasí. Naozaj nemám rada, keď sa mi mejkap zbieha do jamiek okolo nosa, z čela sa vytráca a môj nos sa leskne ako po kilograme rozjasňovača.

Mejkap má naozaj veľmi hustú konzistenciu, osobne si myslím, že silikón sem, silikón tam sa nevyhol aj napriek tomu, že značka Clarins sa snaží byť prírodná (či skôr prírodnejšia ?!) a ohľaduplná k prírode. No v tomto prípade mi to bolo jedno. Pokožku na ruke mi to absolútne dokonale vyhladilo a zmatnilo, čo bolo pre mňa pri kúpe smerodajné.

Mejkap okrem matného efektu vyhladzuje aj póry a celkovo zjemňuje textúru pleti. Musím však povedať, že jeho hustá konzistencia nemusí vyhovovať každej pleti. Ja som ho nepoužívala na celú pleť, vyslovene iba na moje problematické mastiace sa partie na pleti, teda na T zónu. Veľmi pekne mi ju zmatnil a aj celkom dlho vydržal. Samozrejme, nejde o 16H výdrž, pretože jednoducho pokiaľ vy odoberiete z pleti maz tým, že si dáte nejaký ťažší mejkap, tak pleť bude menej dýchať a onedlho začne vaša pokožka tento maz produkovať znova a možno v ešte väčšom množstve.

Preto ani s takýmito zmatňujúcimi produktmi to netreba preháňať a radšej si spraviť kvalitnú pleťovú starostlivosť pred nanesením mejkapu, ako potom používať ťažké mejkapy či púdre.

Ja mám tento mejkap v najsvetlejšom odtieni 01 nude ivory a opäť je tento odtieň trochu tmavší pre úplne svetlú pokožku, no v porovnaní s ostatnými je asi najlepší, lebo sa ľahšie prispôsobí pleti. Asi celkovo značka Clarins nemyslí moc na ženy s veľmi svetlou pokožkou, pretože takmer každý mejkap ktorý som vyskúšala bol na moju pleť tmavý alebo oranžový.

Rovnako, čo sa týka vône, tento produkt parfumáciu obsahuje a budete mať pod nosom stále vôňu orgovánu.

Kúpite TU.

 

Clarins HydraQuench Tinted Moisturizer

Posledný produkt určený na pleť je hydratačný tónovací krém. Mám pocit, že toto leto sa akosi začínajú do popredia dostávať tieto tónovacie krémy známych značiek, ja som si ho kúpila minulý rok na leto a zostalo mi celé balenie ešte aj na ďalšie dva roky. Od tohto krému som nečakala žiadne zázraky, vedela som, že ide o zafarbený hydratačný krém, ale musím uznať, že ma celkom prekvapil.

01 Sand

Konzistencia je veľmi tekutá a opäť pozor pri nanášaní – stačí naozaj iba malé množstvo, aby ste si pokryli celú tvár a dekolt. Tento produkt rozhodne nebude určený pre mastnú pleť, pretože sa na pokožke dosť leskne a zanecháva taký mokrý efekt. Ja som s ním však bola v lete celkom spokojná, je to podľa mňa ideálny produkt napríklad na dovolenku, kedy si nebudete dávať na pleť mejkap, ale iba niečo ľahké.

Ochrana SPF 15 je podľa môjho názoru úplne zbytočná, lebo pri produkte, ktorý sa používa v lete vám je takáto ochrana na nič. Pokožku treba chrániť skutočne kvalitnými krémami určenými priamo na pleť a v lete najlepšie s ochranou SPF 50, takže toto SPF je pri tomto kréme úplne zbytočné. Opäť produkt obsahuje parfumáciu.

Ja ho mám v odtieni 01 Sand, ktorý je extra tmavý. Ja naozaj neviem, podľa čoho Clarins čísluje, vyberá a mieša farby, ale je neuveriteľné, aké sú všetky tmavé. A najväčšou nevýhodou je, že nemajú veľa odtieňov na výber, takže buď si vyberiete niečo alebo si to jednoducho nekúpite.

Kúpite TU.

 

Clarins Lenght Mascara

Aby sme článok ukončili aj niečim iným ako produktom na pleť, tak som do série k tomuto článku vybrala riasenku. Toto bola moja prvá i posledná riasenka, ktorú som si od značky Clarins kúpila.

U zahraničných blogeriek som videla, ako ju ospevovali, vychvaľovali výdrž, objem, predĺženie, natočenie mihalníc, no bola som doslova a do písmena unesená. Išlo o novinku, tak som sa rozhodla, že ju vyskúšam, keď sú na ňu také dobré ohlasy a ja hľadám niečo naozaj kvalitné na moje mihlanice.

Keď mi prišla, nevedela som sa na ňu vynadívať. Ten minimalistický zlatý kovový obal s jemnou priehlbinkou na boku a vytesaným písmenom C, nádhera! Tešila som sa, že toto bude moja riasenka snov a urobí nádherné mihalnice! Táto radosť ma prešla už po prvom použití.

Kefka je silikónová, čo je fajn, nemám nič proti silikónovým kefkám, ale! Je extrémne ostrá a pichľavá! Neraz sa mi stalo, že ma naozaj silno pichla do oka, aj keď som si ju nanášala na mihlanice veľmi jemne a opatrne, ani som nešla ku korienkom, lebo som sa bála. Čo je to za riasenku, s ktorou si nemôžete  poriadne natrieť celé mihalnice od korienkov až po končeky, ale iba od polovice hore?

Prvá zlá skúsenosť pri nanášaní bola za mnou a ja som mala na očiach maskaru za vyše 20 eur, ktorá mi s mihlanicami nespravila vôbec nič. Nekonalo sa žiadne zahustenie, predĺženie či vytočenie. Akurát mi ich trochu obalila farbou, takže ako tak bolo niečo na tom oku vidieť že mám.

Druhá zlá skúsenosť prišla po hodine. Farbu som mala nádherne obtlačenú pod obočím tak, že som sa mohla prirovnať k pande. Jedna veľká katastrofa! Obtláčala sa mi neustále, stále som mala potrebu si chytať pod obočím a utierať doslova roztopenú čiernu farbu.

Po naozaj zlej skúsenosti som moju luxusnú maskaru použila ešte pár krát doma, no stále sa konalo to, čo vyššie popisujem. Momentálne táto kráska za vyše 20 eur v luxusnom obale leží pohodená v mojom kozmetickom šuflíku a čakám, kým jej uplynie spotreba a poputuje do smetného koša.

Kúpite (ak sa odvážite) TU.

 

 

Aké sú vaše skúsenosti s kozmetikou značky Clarins?

 

Vaša,

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Klikni a daj mi hlas!

Neváhaj a ohodnoť tento príspevok.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Sledujte ma:


1 thought on “Jemná a nežná Clarins – časť I.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *