Jemná a nežná Clarins – časť II.

Jemná a nežná Clarins – časť II.

Ahojte priatelia,

v mesiaci jún som zverejnila prvý z dvoch článkov o kozmetike značky Clarins. Teraz Vám prinášam pokračovanie, resp. druhú časť produktov, ktoré od tejto kozmetickej značky vlastním. Ak ste si ešte nestihli prečítať prvú časť, odkaz Vám pripájam TU.  A teraz sa môžeme bez zbytočne dlhých úvodoch presunúť priamo na recenziu produktov.

Do tejto časti som vybrala produkty v starostlivosti o pleť a taktiež aj dekoratívnu kozmetiku, ktorú som nespomenula v predošlom článku. Z prvej časti článku ste si taktiež mohli spraviť ako – taký názor, čo si o tejto značke myslím.

 

Clarins – Gentle Foaming Cleanser

Prvý produkt, ktorý som už našťastie stihla spotrebovať je tento čistiaci prostriedok na pleť. Prečo píšem že našťastie som ho stihla spotrebovať? Pretože to bol asi najhorší produkt, aký som kedy na pleť v živote použila. Ale teda poďme pekne od začiatku.

Clarins

Tento čistiaci produkt na pleť je vhodný pre zmiešanú až mastnú pleť. Jeho úlohou je pleť vyčistiť, pričom zanechať vašu pleť vláčnu a nevysušovať ju. Má hustejšiu konzistenciu s drobnými modrými čiastočkami, ktoré majú pravdepodobne zlepšovať čistenie pleti.

Clarins

Prvá vec, ktorá mi pri tomto produkte nesmierne prekážala bola jeho vôňa, resp. pach. Ak poznáte čistiaci prostriedok do kúpeľne Cif (tekutý prášok) a poznáte jeho pach, tak presne takto páchne aj tento čistič pleti. Osobne si myslím, že to je maximálne nepríjemné, keď si máte s niečim takýmto čistiť pleť. Okrem toho, kto má alergiu na parfumáciu, tak mu môže tento produkt spôsobovať aj sčervenanie.

 

Moja pleť ho našťastie dokázala tolerovať, ale nikdy by som si už niečo takéto nekúpila. Drobné modré čiastočky neboli na pleti ani cítiť, je to tam pravdepodobne len na efekt (bohužiaľ alebo našťastie?!). Krém dokázal pleť celkom fajn vyčistiť a ako jediné pozitívum hodnotím to, že pokožku naozaj nevysušoval. Osobne si ale myslím, že neobsahuje žiadne pleti prospešné látky, ktoré by si z neho mohla vziať, prípadne pochybujem, že by vás dokázal niečoho nepríjemného na pleti zbaviť. Takže takýto typ produktov treba nechať v regáloch predajní a radšej siahnuť po niečom ozaj kvalitnom a pleti prínosnom. Okrem toho je aj cena tohto produktu dosť vysoká za to, že nie je vôbec kvalitný a to je okolo 16 eur.

 

 

Clarins – Pure Melt Cleansing Gel

Druhý produkt z rady starostlivosti o pleť je tento čistiaci gél určený pre všetky typy pleti. Tento gél má jemnú takmer až olejovú konzistenciu, ktorá sa pri kontakte s vodou jemne mení na hustejší gél. Je to niečo ako zmes oleja a gélu. Z pleti má odstraňovať nečistoty, kožný maz i makeup.

Tento gél nie je taký zlý ako predošlý produkt. Páči sa mi jeho jemná konzistencia a neprekáža mi ani jemná parfumácia. Bohužiaľ, pri takejto značkovej dekoratívnej kozmetike je takmer každý produkt parfumovaný, s tým treba rátať. Gél dokáže pleť pekne vyčistiť, ale opäť poznamenávam, že nie úplne. Rozhodne nedokáže to, čo dokáže spraviť double cleansing, teda použitie oleja a následne čistiacej peny alebo gélu. Po použití tohto produktu vidíte hlavne na nose, že máte zanesené póry a celkovo pleť nedostatočne čistú, takže ani mejkap až tak dostatočne neroztápa.

Clarins

Inak sa od tohto produktu nedajú očakávať žiadne zázraky, cena je opäť vyššia, niečo okolo 12 eur a momentálne som pozerala, že je veľmi ťažké ho zohnať. Rozhodne by som sa ale aj v tomto prípade pozrela po kvalitnejších pleťových géloch, nakoľko neobsahuje nič prevratné, kvôli čomu by ste zaň vyhodili peniaze. U nás doma sa minul, ale rozhodne si ho už neobjednám.

 

 

Clarins – Embellisseur Lévres

Tento balzam/lesk na pery je od značky Clarins veľmi populárny produkt. Mám pocit, že ho vyskúšala už takmer každá žena, alebo aspoň každá správna beauty blogerka. U mňa to bol úplne prvý produkt od tejto značky, ktorý som si zadovážila.

Clarins

Balzam obsahuje bambucké maslo a mango, ktoré zjemňujú pokožku pier a aj vitamíny A a E. Toto by predpovedalo, že ide o nadupaný balzam na pery.

Clarins
Odtieň 05 Candy Shimmer

Clarins

Má jemnú ružovkastú farbu, veľmi prirodzenú, podobnú prirodzenej farbe pier – ja mám odtieň 05 Candy Shimmer. Na výber je niekoľko odtieňov, mne sa ale páčila takáto jemná farba. Pri tomto balzame mám zmiešané pocity. Neradím ho ani medzi zlé, ale ani medzi najlepšie a nie som si istá, či by som si ho opäť kúpila. Na perách vyzerá pekne, je dosť ťažký, pery vyhladí ale po chvíli keď sa vstrebe, tak mne pery popraskajú. Spozorovala som, že mi dosť vysušuje pery a nezostanú ako po kvalitnom balzame jemné, napité a hydratované. Opäť aj pri tomto produkte pripomínam vysokú cenu a aj z tohto dôvodu by som nabudúce investovala do lepšieho zafarbeného balzamu na pery, než je tento.

 

 

Clarins – Blush

Aby som celý článok nebola iba kritická, tak mám od značky Clarins aj totálne obľúbený a milovaný produkt a ním je rozjasňujúca lícenka v odtieni 02 soft peach. Musím uznať, že táto lícenka je prenádherná! Obsahuje veľmi jemné trblietky, ktoré dodávajú pleti absolútnu šťavu a lesk. Okrem toho, broskyňový odtieň je na leto ako stvorený a pleť dokáže neuveriteľne rozjasniť. Myslím si, že takýto odtieň sa hodí takmer každej farbe pleti.

Clarins
Odtieň 02 soft peach

Lícenka sa ľahko nanáša, je prášivá, rozhodne nečakajte krémovú konzistenciu, ale na pleť sa krásne chytá. Po použití si už nemusíte nanášať rozjasňovač, pretože lesk dodá pleti aj sama.

Clarins

Lícenka sa skladá z dvoch odtieňov – tmavej a svetlej časti, vďaka čomu sa dá krásne miešať podľa toho, či chcete odtieň sýtejší alebo svetlejší (skvelý nápad).

Clarins

Balenie produktu je absolútne luxusné, zlatý obal vyzerá v kozmetickej taštičke ako taký šperk. V balení sa nachádza aj štetec, s ktorým sa celkom dobre lícenka nanáša, no ja využívam svoj štetec na lícenku, tento v balení využívam iba pri cestovaní. A celé to dokonalé zlaté púzdro si môžete vložiť ešte do červeného zamatového púzdra, ktoré je súčasťou tejto lícenky. Jednoducho, tento produkt je dokonalý skvost, čo poviete?

 

Ako sa vám páči kozmetika značky Clarins?

Vaša,

 

 

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Klikni a daj mi hlas!

Neváhaj a ohodnoť tento príspevok.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Sledujte ma:


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *