MAC kozmetika – potešenie i sklamanie zároveň

MAC kozmetika – potešenie i sklamanie zároveň

Ahojte priatelia,

v tomto článku som sa rozhodla zamerať sa na dekoratívnu kozmetiku značky MAC. Ja som túto kozmetickú značku dlho považovala za takú, ktorá je určená najmä pre vizážistov. Bolo to možno kvôli tomu, že ich zameranie je naozaj široké, v kamennom obchode nájdete skutočne veľa vecí, ktoré k profesionálnemu líčeniu patria, široké škály farieb, čo sa tiež odzrkadľuje aj na cenách, ktoré sú vyššie.

Návšteva kamennej predajne tejto značky (keď boli predajne otvorené a nebol tu vírus) ma očarila a mojim prvým produktom, ktorý som si zaobstarala bol rúž na pery. Rúže od MACu určite každá z nás pozná a určite aspoň jeden vlastní. Postupne som si k rúžu dokúpila aj lícenky, mejkap a nakoniec fixačný sprej. Prešla celkom dlhá doba, od kedy som si tieto produkty zaobstarala a preto vám môžem teraz priniesť objektívnu recenziu na tieto moje produkty.

 

MAC Rúž na pery 

Ako som už v úvode spomínala, rúž bol môj prvý produkt, ktorý som si od tejto značky zaobstarala. U MACu je výhodou to, že majú strašne veľa odtieňov a konzistencií. Ak preferujete krémové rúže, nájdete množstvo odtieňov krémovej konzistencie. Ak naopak preferujete matné, opäť máte na výber z neskutočného množstva farieb. Toto je obrovská výhoda tejto kozmetickej značky, lebo odtieň ktorý práve hľadáte takmer vždy nájdete.

lipstick mac
MAC: odtieň Blankety 101

blankety mac lipstick

Rúže sa pohybujú v rôznej cenovej kategórii, väčšinou za ne zaplatíte okolo 20 eur. Ja som sa rozhodla pre rúž, ktorý je menej výrazný a dá sa nosiť každý deň. Odtieň Blankety je krásna svetlohnedá farba, ktorá sa hodí väčšine farieb pleti. Rúž má krémovú konzistenciu a veľmi pekne vonia.

Čo sa týka výdrže, určite to nie je niečo, čo by na perách vydržalo celý deň. Rúž je krémový a preto vám pôjde spolu s jedlom a pitím dolu. Čo sa ale mne nepáčilo na tomto rúži je to, že keď som ho mala dlhšie na perách, vytvoril mi takú škrupinku alebo resp. biely povlak z vnútornej strany pier. Stalo sa mi to niekoľkokrát pri tomto odtieni, jednoducho ako keby zaschol na perách, čo sa mne osobne vôbec nepáčilo a preto som ho odložila nabok do svojej kozmetickej skrinky. Tento rúž preto použijem len výnimočne a na perách si ho dlho nenechávam. Rozhodne by som nepovedala, že rúže od značky MAC sú zlé, no musím vyskúšať aj iné konzistencie, aby som si našla takú, ktorá mi bude vyhovovať a na perách držať.

***Bohužiaľ, fotoaparát skresľuje farby a tak odtieň na fotke je o niečo tmavší a do červena. V skutočnosti je odtieň veľmi svetlohnedý, studený.

 

MAC lícenky

Lícenky sú môj veľmi obľúbený kozmetický produkt, lebo dlho vydržia a vždy nájdem nejaké krásne odtiene. Pri značke MAC to platí duplom, pretože ich výber je obrovský a odtiene doslova dych vyrážajúce! A práve pre to som si ich vybrala niekoľko.

mac blushes

Prvý odtieň, ktorý som si kúpila bol PETAL POWER. Je to nádherná ružová farba so zlatým odleskom. Táto farba dokáže dodať pleti doslova šťavu a lesk, preto ak chcete pôsobiť prirodzene, nemusíte si dávať už žiadny rozjasňovač.

blush petal power

mac petal power
MAC: odtieň Petal Power

Druhý odtieň je WARM SOUL, čo je už skôr hnedá farba. Nie je ale vôbec výrazná a aj na svetlej pleti ako je tá moja vyzerá výborne. Ja tento odtieň skôr používam ako bronzér, no nanášam si ho skoro na celé líca. Pôsobí prirodzene a tiež sa na pleti krásne leskne, vďaka jemnému zlatému nádychu.

blush warm soul

mac warm soul
MAC: odtieň Warm Soul

Tretí odtieň je GENTLE a toto je skôr taká fialová farba, ktorá už obsahuje menej lesku ako predošlé dva odtiene. Je to studená farba, ale na pleti vyzerá výborne sviežo.

gentle mac

mac gentle
MAC: odtieň Gentle

Posledným odtieňom je MELBA, toto je jediná lícenka, ktorá je matná. Farba je sýtejšia a preto treba s touto lícenkou narábať opatrnejšie ako s predchádzajúcimi. Odtieň je taký tmavší oranžový s kvapkou hnedej, hodí sa tiež skoro každému typu pleti, pretože toto je taká neutrálna farba, ani ružová, ani hnedá a ani oranžová. Na pleti vyzerá pekne sviežo.

blush melba matte

mac melba matte
MAC: odtieň Melba matte
mac swatch blushes
Zľava: Petal Power, Gentle, Warm Soul, Melba Matte

swatches blushes mac

Všetky lícenky sú výborne pigmentované, na pleti pekne držia a nerobia fľaky. Mne sa osobne páčia odtiene, ktoré majú v sebe trochu lesku, pretože ja si pleť robím väčšinou matnú kvôli môjmu zmiešanému typu pokožky a takýto odtieň lícenky dodá pleti zdravý odtieň a sviežosť, čím nepôsobí potom tak mdlo, avšak vždy je dobre vlastniť aspoň jeden matný odtieň, ktorý sa dá použiť ako lícenka, tak aj ako očný tieň.

 

MAC Studio Fix Fluid SPF 15

Značka MAC je známa aj svojimi mejkapmi. Videla som ich u nejednej ženy, ktorá sa zaoberá mejkapom, že používala práve túto značku. A preto som sa rozhodla aj ja, že ich vyskúšam. Zo všetkých druhov ktoré MAC ponúka, sa mi najviac pozdával tento Studio Fix, ktorý by mal byť zmatňujúci, ale nie taký, čo vám vytvorí doslova škrupinu na pleti.

Pri výbere odtieňa nastal problém, lebo som sa nevedela rozhodnúť medzi dvoma NC10 a NC15. Keďže ja mám neutrálny podtón pleti, volila som jednoznačne N (neutral) a skôr sa mi pozdávali studenšie odtiene, preto C (cool). Bohužiaľ, všetko som mala určené, no medzi odtieňmi 10 a 15 už nijaký nebol, preto som sa rozhodla pre svetlejší. Keďže NC10 je naozaj svetlá farba, musela som si k nemu asi o týždeň dokúpiť aj NC15, aby moja pleť nebola doslova biela ako omietka. Tieto dva odtiene som si zmiešala, čo vytvorilo mojej pleti prirodzenú farbu.

No mejkap ma sklamal ihneď na začiatku a to tým, že keď si kúpite balenie, má obyčajný vrchnák bez pumpičky. Pumpičku si k nemu môžete dokúpiť. Príde mi doslova odporné, keď značky toto robia. Už samotný mejkap stojí veľa peňazí a jeho cena je ešte vyššia, pokiaľ si ho chcete dávkovať pumpičkou a nie liať na ruku (liatie je naozaj nepraktické, pretože nikdy neodhadnete to množstvo). Takže ja som si k obom dokupovala ešte aj pumpičku, ktorá stojí asi 7-9 eur. Samotný mejkap stojí 35-39 eur, takže si vypočítajte, koľko vás takáto vecička vyjde peňazí a to sme naozaj len pri značke MAC.

shade studio fix nc 10 nc15

No, čert by to vzal, ak by tento mejkap stál naozaj za to. Má krémovú konzistenciu, čo je príjemné. Nepríjemný je ale fakt, že keď som si ho aplikovala na pleť, spôsobil mi alergickú reakciu. Mejkap som si aplikovala prstom a spravila som si niekoľko bodiek na pleti, ktoré som potom zapracovala. Všade, kde som si spravila bodku sa mi urobil červený fliačik. Tieto červené fľaky mi zmizli asi po 15 minútach, no pleť zostala podráždená. A preto som ho prestala používať. Ak niečo mojej pleti škodí, rozhodne mi nestojí za to používať to naďalej aj keď ide o drahú vec. Zrejme mejkap obsahuje nejakú zložku, ktorá mojej pleti nerobí dobre a preto netvrdím, že sa to môže stať každému. Niektoré ženy sú s nim spokojné, preto nevidím dôvod, aby si ho niekto nekúpil. No ak mávate často problém s tým, že vašej pleti nie všetko vyhovuje, tak by som to neriskovala a za tie peniaze si kúpila nejakú inú značku mejkapu.

odtiene mac mejkap

mac makeup swatches
Zľava: NC10, NC15

Posledným sklamaním bola tá vec, že keď som už mala mejkap nanesený a moja pleť sa upokojila, nevydržal dlho. Na to, že tento mejkap má pôsobiť prirodzene matne a na pleti držať, tak mne sa zhlukoval a vytváral nepekné mapy, prípadne mi zaliezal pri nose do jamiek. Rozhodne ma o svojich výborných schopnostiach nepresvedčil a mejkapy od tejto značky si už pravdepodobne nekúpim.

 

MAC Prep+Prime Fix+

Posledným produktom, ktorý som si kúpila bol fixačný sprej. Keď som prišla do obchodu, hľadala som miniatúrky Strobe Cream-u, ktorý je ako taký rozjasňovací krém a zároveň aj primer, dalo by sa povedať. Bohužiaľ, mali len plné balenie a do toho som nechcela po zlej skúsenosti s mejkapom vrážať peniaze, preto mi teda poradkyňa pre MAC odporučila fixačný sprej. Tiež mi odporúčala aj mejkap, ale vtedy som povedala, že mi ich mejkapy spôsobili alergiu, čomu sa čudovala, pretože ich produkty by to nemali robiť. Nuž, vždy sa môže stať. Takže som sa rozhodla pre fixačný sprej a keďže malé balenie bolo drahé a obsahovalo málo ml, vzala som si veľké. A dobre som spravila, pretože s týmto produktom som veľmi spokojná.

MAC prep and prime fix

Fixačný sprej sa dá použiť na pleť pred mejkapom alebo na zafixovanie po. Ja ho zvyknem používať na záver, kedy si ním jemne prestriekam pleť. Páči sa mi na ňom, že pokožku nesťahuje a nevysušuje, čo mi viaceré fixačné spreje zvykli robiť. Tiež je skvelý aj rozprašovač, ktorý je jemný a tak vám na pleti nezostávajú žiadne “mláky”. Mejkap a všetky produkty na pleti dá pekne dohromady a tým to krásne drží. Rozhodne výborná vec, ktorú som si nekúpila naposledy.

 

Prirodzené denné líčenie pomocou produktov značky MAC

mac makeup blush lipstick

mac makeup skin

Použité produkty:

Mejkap – BB krém Cushion značky Missha

Púder – Shiseido

Bronzér – MAC, odtieň Warm Soul

Líčka: MAC, odtieň Petal Power

Maskara: Dior Extase

Obočie: powderbrow, jemne vyplnené ceruzkou Anastasia Beverly Hills

Pery: MAC, odtieň 101 Blankety

 

 

 

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Klikni a daj mi hlas!

Neváhaj a ohodnoť tento príspevok.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Sledujte ma:


1 thought on “MAC kozmetika – potešenie i sklamanie zároveň”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *