Maria Nila Colour Refresh – vyživujúca maska bez permanentných farebných pigmentov

Maria Nila Colour Refresh – vyživujúca maska bez permanentných farebných pigmentov

Ahojte priatelia,

v tomto článku som sa rozhodla, že vám napíšem moju skúsenosť s maskou na vlasy od Maria Nila. Túto značku registrujem na trhu už celkom dlho a mňa táto značka zaujala najmä tým, že prišla s maskou na vlasy, ktorá neobsahuje permanentný farebný pigment. Znamená to, že by malo ísť o šetrnú masku na vlasy, ktorá vám na krátky čas oživí vašu reálnu farbu vlasov, prípadne si dočasne zmeníte prirodzený odtieň vašej farby vlasov. Na výber má táto značka veľa farieb, nájdete tu napríklad odtieň Sand (piesok), Vanilla, Cacao, Black, ale taktiež aj výrazné farby ako napríklad ružovú, fialovú, ryšavú. Záleží iba na vás, či si chcete vašu prirodzenú farbu na krátky čas zmeniť alebo ju len oživiť. Ja som si vybrala odtieň Sand, pretože som si chcela iba refreshnúť moju prirodzenú farbu vlasov, ktoré sú miestami hnedé a miestami majú nádych vo farbe piesku. Vlasy nemám farbené preto neviem, ako táto farba reaguje na farbené vlasy.

 

Výber vhodného odtieňa

Pri výbere odtieňa som si nebola istá, ktorý si zvolím. Najskôr som si myslela, že si vyberiem odtieň Cacao, no keď som si pozerala fotky zistila som, že tento odtieň je vhodný skutočne pre vlasy, ktoré sú hnedé, bez akýchkoľvek iných tónov. V mojom prípade by som prišla o moje svetlé pramienky a možno by mi farba nechytila rovnomerne. Na zjemnenie farby je tu ešte možnosť dokúpiť si priesvitnú verziu White Mix. Tento odtieň slúži na to, aby ste si zjemnili farbu. Myslela som si, že keď si zmiešam odtieň Cacao a White Mix, že dosiahnem svoj farebný odtieň. Pokiaľ ešte neviete, Notino má v Central Bratislava svoju predajňu, do ktorej so zavítala, aby som sa uistila vo výbere, nakoľko farby nie sú až také lacné. Tu som zistila, že som spravila dobre, pretože odtieň Cacao a White Mix by asi nebola pre mňa dobrá kombinácia a na odporúčanie predavačky som si vybrala odtieň Sand (piesková). S ochotou mi ukázala, ako farby reálne vyzerajú vo vnútri balenia, čo ma prekvapilo, pretože odtieň Sand predstavoval svetlohnedú farbu a Vanilla o nejaký odtieň svetlejšiu od odtieňa Sand. Na skúšku som si vzala iba malé balenie, ktoré má 100 ml a stojí presne 12,60 eura.

maria nila color refresh sand hair mask
Maria Nila – odtieň Sand

Maria Nila – SAND

Odtieň Sand je piesková farba a pokiaľ máte vlasy v odtieni špinavej blond, bude pre vás vhodná. Uvažujem, že možno takýto výsledok dosiahnete aj pri odtieni Vanilla, ten som ale osobne ešte neskúšala a možno to bude moja druhá voľba v kúpe. Ja som si najskôr túto farbiacu masku vyskúšala na svojich spodných vlasoch pre prípad, že by mi chytila inak, ako som si predstavovala.

 

Aplikácia je veľmi jednoduchá:

Vlasy si umyjete s klasickým šampónom, následne si ich osušíte uterákom a nanesiete masku. V závislosti od požadovanej výslednej farby ju nechávate pôsobiť 4-10 minút. Ja som si ju nechala na vlasoch asi 15 minút. Následne si opäť umyjete vlasy šampónom a osušíte.

Moje vlasy po použití tejto masky zostali jemné a hladké. Je to taký pocit, ako keď použijete kvalitnú masku na vlasy, ktorá ich vyživí. Čo sa týka farby, spodné vlasy mám len veľmi jemne v pieskovej farbe, pričom moje tmavohnedé pramienky zostali nezmenené. Presne som dosiahla to, čo som aj chcela – nezmeniť si farbu, ale oživiť svoju prirodzenú. Svetlejšie pramienky dostali nádych farby a výživu zároveň. Určite ju najbližšie použijem na celé vlasy, aby sa ešte viac leskli a mali krásny letný tón.

Nevýhodou tejto masky je, že toto malé balenie vystačí na 2-3 krát, v závislosti od dĺžky vlasov. Ja mám momentálne vlasy stredne dlhé a minula som asi polovicu balenia. Cena je taktiež za takéto množstvo vyššia a ak by som si ju išla znovu kúpiť, rozhodne by som investovala do veľkého balenia.

Farba vydrží na vlasoch približne od 5 do 10 umytí, opäť záleží na tom, ako často si vlasy umývate.

Odtieň vlasov na svetle

Ak by ste si chceli na nejaký čas zmeniť svoju prirodzenú farbu vlasov, taktiež je toto docela fajn voľba. Dala by som si však pozor na to a overila si možno u iných užívateľov, či sa farba z vlasov celá vymyje. Toto neviem posúdiť, nakoľko odtieň Sand je asi celkom rovnaký ako moja prirodzená farba.

Masky majú krásnu vôňu, sú vegánske a nie sú testované na zvieratách.

 

 

UPDATE:

Masku som použila aj na celé vlasy. Fotky nájdete nižšie.

Reálne som masku použila 2x, prvýkrát len na spodnú časť vlasov, ktoré sú tmavšie a druhýkrát mierne na spodnú časť, ale aby mi vystačila, tak som si jej viac aplikovala na vrchné vlasy. Nechala som si ju pôsobiť 10 minút a následne umyla.

 

Výsledok?

Vlasy mám po použití masky naozaj veľmi jemné, uhladené, zacelené a vyzerajú veľmi zdravo. Čo sa týka farby, tak mne na moju prírodnú farbu chytila. Je to naozaj taká piesková farba a rozdiel je vidieť, pretože moje vlasy chytili ako keby taký žlto-oranžový tón. Na svetle sa nádherne lesknú a určite vyskúšam aj iné odtiene tejto skvelej masky.

To, ako moje vlasy vyzerali pred, si môžete pozrieť TU.

Aplikácia masky na celých vlasoch

Ja masku rozhodne odporúčam, výsledok je úžasný no neviem, ako by reagovali na farbené vlasy, moje sú prirodzené. Som doslova nadšená z tohto produktu!

 

Masku som kupovala v predajni Notino Central Bratislava. V eshope si ju môžete kúpiť TU.

 

Aká je vaša skúsenosť s maskami Maria Nila?

 

Vaša,

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Klikni a daj mi hlas!

Neváhaj a ohodnoť tento príspevok.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Sledujte ma:


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *