Môj typ pleti

V prípade, že ste mojim čitateľom, prípadne ste firma ktorá by chcela so mnou spolupracovať, tu nájdete informácie o mojom type pleti, ktoré Vám môžu byť nápomocné pri výbere kozmetiky bez môjho vedomia.

 

Celý článok na túto tému nájdete TU.

 

MÔJ TYP PLETI

Počas života sa naša pleť celkom výrazne mení. V puberte a v období dospievania som mala pleť zmiešanú až mastnú s vyrážkami. Našťastie, nikdy som netrpela nejakou formou akné, vždy sa mi spravili iba nejaké vyrážky, ktoré za krátky čas aj zmizli. Keďže som nemala možnosť nakupovať si nejakú špeciálnu starostlivosť, postačila mi čistá voda, nejaký čistiaci gél napr. od Garnier a Clean and Clear vodička. To bol môj celý proces čistenia pleti v mladosti.

Postupom času sa moja pleť ustálila, vyrážky mi zmizli ale pokožka zostala zmiešaná. Takže momentálne mám pleť zmiešanú, občas v lete mastnejšiu/lesklejšiu T-zónu a v zime sa mi vytvoria niekedy suché miesta. Taktiež sa občas stane, že sa mi na tvári vyhodí akási vyrážka, napr. v dôsledku hormonálnych zmien.

Okrem toho, že mám zmiešaný typ pokožky, moja pleť je aj celkom citlivá. Netýka sa to však iba tváre, ale aj celého tela. Pleť je väčšinou najháklivejšia, potom si špeciálne produkty žiada aj moja vlasová pokožka a najmenej náročná je pokožka môjho tela, no ak zle odhadnem produkt, dá mi to najavo.

Takže aby v tom nebol chaos, moja pokožka je: zmiešaná citlivá.

V zime – suché miesta

V lete – mastnejšia T-zóna

 

FARBA PLETI

Farba mojej pleti je skôr neutrálna. Žlté odtiene mejkapov mi vôbec nesedia, vyzerám, ako keby som mala žltačku a je to veľmi neprirodzené a s ružovými odtieňmi vyzerám ako prasiatko. Takže si vyberám mejkapy a odtiene, v ktorých je kvapka šedej farby a sú málo výrazné, neutrálne.

 

PROBLÉMY

Problémy, ktoré na svojej pleti pozorujem sú rôzne, no najčastejším problémom sú čierne bodky. Hoci nemám nejaký výrazný problém s pórmi, ako sú napríklad rozšírené póry, ktoré vytvárajú pri zlej starostlivosti skoro až krátre, čierne bodky jednoducho mám a musím s nimi bojovať. Na pomoc používam rôzne čistiace pleťové masky, ktoré dokážu tieto bodky krásne hĺbkovo vyčistiť bez zbytočného agresívneho zásahu. Ďalšou možnosťou je návšteva kvalitného kozmetického salónu, kde vám čierne bodky odstráni kozmetička. Ja na tento druhý úkon nemám čas, preto si ich čistím viac menej sama.

Ďalším problémom je nerovnomerný tón pleti. Rôzne začervenania mi spôsobujú to, že moja pleť nemá rovnakú farbu a tak na vyrovnanie farebného odtieňu využívam rôzne tónovacie krémy či mejkapy.

Za výrazný problém považujem citlivosť mojej pleti. Niekedy sa stane, že mi produkt spôsobí alergickú reakciu, pokožka mi sčervená a pleť ma páli. Niekedy sa stane aj to, že mi vzniknú na pleti suché miesta. Jednoducho sú to problémy, ktoré vznikajú ako odpoveď na produkty, ktoré si na pleť dávame. Preto aj tu ešte raz opakujem, riaďte sa svojou pokožkou a spoznávajte ju!

Suché miesta. Toto je ďalší problém, ktorý sa na mojej pokožke občas vyskytne. Chladné obdobie robí dobre asi iba málokomu, no ženy väčšinou bojujú so suchou pokožkou. Napriek mojej zmiešanej, niekedy mastnejšej pleti si v zimnom období svoju pleť musím chrániť aj ja hutnejšími krémami, ktoré pleť chránia. V prípade, že chlad prenikne hlbšie, vytvoria sa mi na pleti suché miesta.

Mastná T-zóna je problém, ktorý asi trápi viaceré z nás. Bohužiaľ, aj ja sa s týmto problémom stretávam, najmä v letnom období, kedy moja pokožka produkuje viac mazu ako bežne.

 

 

Vaša,

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Klikni a daj mi hlas!

Neváhaj a ohodnoť tento príspevok.

As you found this post useful...

Follow us on social media!