Obnova mojej skincare rutiny.

Obnova mojej skincare rutiny.

Milí priatelia,

Keďže som sa rozhodla na svojej pleti testovať kozmetiku, niečo to samozrejme aj obnáša. Neustála zmena čistiacich produktov či produktov v starostlivosti o pleť, rôzne značky, zloženia, konzistencie. Poviem Vám úprimne, že nie vždy je všetko dobré a mojej pleti vyhovujúce. O to viac sa musím o ňu starať a dopriať jej len tú najlepšiu a najkvalitnejšiu starostlivosť. Keďže moja pleť je na starostlivosť dosť náročná, potrebujem svoju starostlivosť o pleť meniť podľa toho, čo si aktuálne žiada a s čím sa znáša.

V poslednom období som mala pleť zvláštnu – nemala peknú zdravú farbu, mala som zanesené póry, viacero vyrážok, pokožka bola mdlá a suchá. Keď som sa tak na ňu pozerala a videla som, v akom je stave, nedalo mi to a premýšľala som, čo je potrebné zmeniť. Musím podotknúť, že o pleť som sa vždy starala a mojim hlavným cieľom bolo, aby bola vždy dokonale vyčistená. Toto jej ale v poslednej dobe prestalo prospievať. Použitie troch či štyroch produktov jej bolo málo, taktiež aj rutina používania rovnakých značiek, konzistencia produktov či (najmä) ich zloženie.

 

Moja predchádzajúca starostlivosť o pleť

Doteraz som na odličovanie používala micelárnu vodu od Nivea, ktorou som si odlíčila oči a niekedy aj celú pleť. Ak som na pleť nepoužila micelárku, tak som siahla po vlhčených servítkach na pleť značky Bebe. Následne som si pleť vyčistila čistiacim gélom pre citlivú pleť od značky Bioderma. Občas, keď som niečo nové testovala, použila som ten produkt, inak som sa nezameriavala na nič špeciálne. Už pri tomto kroku si možno niektoré poviete: „uff, už toto je veľa“. Následne som si pleť osušila a naniesla nejaký olej alebo hydratačný krém – značiek som mala veľa, ktoré som používala. Takýto spôsob sa však prestal mojej pokožke na tvári páčiť a tým pádom reagovala vyrážkami, zanesenými pórmi a zmenou farby. Dovolenka taktiež k zlepšeniu nepomohla, keďže bola moja pleť mastná. Jedinou výhodou bola jej hydratácia (vďaka moru a ovzdušiu).

 

Moja aktuálna pleťová starostlivosť – zmena v skincare rutine

Nasledujúci týždeň po príchode som zavítala do lekárne. Mala som jasno v tom, že do drogérie si po kvalitné produkty, ktoré by zmenili stav mojej pokožky nepôjdem. Ešte v časoch puberty mi zvykli rodičia na vyrážky kupovať krém značky La Roche Posay a pamätám si, že bol na moju pleť dosť silný (je výborný najmä pre dospelé ženy), no vždy mi pomohol a pleť zostala krásne čistá. Preto som ihneď siahla po kréme Effaclar K (+). Tento krém je určený na pleť, ktorá trpí čiernymi bodkami, má nepravidelný povrch a je mastná. Výborne! Krém presne pre mňa! Vzala som si ho a študovala som si ďalšie.

La Roche Posay rad Effaclar

Druhý ma zaujal Effaclar DUO (+), ktorý je určený na pleť trpiacu akné, upchatými pórmi a tvorbou nadmerného kožného mazu. Pri tomto kréme som sa zamyslela, pretože som zistila, že vlastne potrebujem aj ten. Tak som si ho tiež vzala – škoda, že nie je kombinácia K (+) a DUA (+), sú však veľmi podobné a podľa mňa vám stačí iba jeden z týchto dvoch. Duo je univerzálnejší.

Gélové krémy na pleť z radu Effaclar K(+) a DUO(+)

Ďalej som potrebovala aj niečo, čo mi pleť ďalej pripraví na použitie produktov a tak som siahla po LRP Effaclar tonikum, ktoré je taktiež zamerané na póry a mastnú pleť.

Svoj nákup som zakončila ešte kúpou pleťového gélu LRP Effaclar, ktorý je určený na mastnú a citlivú pleť a obsahuje termálnu vodu. Toto bola moja nádielka kozmetiky značky La Roche Posay, ktorú som si kúpila, aby som moju pleť prebudila k životu a vyčistila.

Ďalší produkt, ktorý som si v lekárni zadovážila je Sulfact Soap – medicinálne mydlo s obsahom síry proti akné (nájdete také aj od značky Kawar, napríklad v Kauflande). Aby som bola presná, je to mydlo, ktoré je antiseptické, keratolycké a antiseborické. Čistí póry, bráni nadmernej tvorbe kožného mazu a je určené na mastnú pokožku so sklonom k akné. Jeho cena je smiešna – stojí do 3 eur. Kto by bol povedal, že budem na svoju pleť niekedy používať tuhé mydlo?!

Mydlo s obsahom síry pre aknóznu pleť

Čo sa týka čistenia pleti, nakúpené by sme mali. No je potrebná aj hydratácia a regenerácia pokožky. Tu som zvolila hydratačné sérum s kyselinou hyalurónovou značky Vichy Minéral 89 a termálnu vodu značky Vichy.

Taktiež som vytiahla sérum, ktoré som už mala doma dlhšie od The Ordinary – Marine Hyaluronics.

Ako krém som si kúpila okrem krémov značky LRP aj značku CeraVe (nočný krém) a Embryolisse. S týmito krémami nemám žiadnu skúsenosť, no ženy si ich veľmi pochvaľujú. CeraVe som zvolila hydratačný krém (skôr gél) na noc a Embryolisse denný krém, ktorý je hutnejší (po dlhodobom používaní mojej pleti absolútne nevyhovuje, vytvára mi alergiu a suché miesta).

Posledným krokom po použití gélových a gél-krémových produktov môže byť aj aplikácia pleťového oleja. Ja používam väčšinou buď krém alebo olej, nikdy to nekombinujem, aby sa mi na pleti nevytvárali hrudky. Tu som opäť pri kozmetike The Ordinary – Retinol 0,2% in squalane.

A teraz podstatná otázka, aká je moja ranná a večerná rutina s toľkými produktmi?

 

Ráno

Pleť si vyčistím pleťovým gélom LRP. Potom si aplikujem na tampón pleťové tonikum a vyčistím pleť tonikom. Následne si na pleť nastriekam termálnu vodu značky Vichy, ktorá ma ráno príjemne prebudí. Potom si dám na pleť pár kvapiek séra The Ordinary Marine Hyaluronics a jemne ho do pleti vklepem. Následne si dám na prst 1 kvapku séra od Vichy Minéral 89 a opäť vklepaním zapracujem. Predposledný krok je u mňa krém (skôr gél) LRP Effaclar K (+) – používam veľmi malé množstvo na pleť. Posledným krokom je jednoznačne hydratačný krém, ktorý sa aktuálne s mojou pleťou dobre znáša. Krém by mal byť ľahký, rýchlo sa vstrebávajúci a znášanlivý s mejkapom.

Večer

Oči si odličujem micelárnou vodou od značky Nivea (čierny obal), následne si ich ešte pretriem Blephasol, čo je taktiež micelárna voda, no mám ju z lekárne a je určená na citlivé oči. Na pleť použijem senzitívnu micelárnu vodu značky Uriage, ktorou si odlíčim z pleti mejkap. Tento úkon s micelárkou od Uriage zopakujem 2x, aby bola pleť takmer úplne čistá. Následne si vezmem medycinálne mydlo, ktoré si pošúcham v rukách a rozmasírujem na pleti. Odstraňujem ho jemným tampónom namočeným vo vode. Potom si celú pleť ešte opláchnem vodou. Následne použijem LRP tonikum na dočistenie. Tu opakujem krok ako ráno, aplikujem si sérum od The Ordinary Marine Hyaluronic a Vichy Minéral 89. Po vstrebaní si na večer dávam na pleť krém LRP Effaclar DUO (+) a celé to zakončím buď krémom od Embryolisse alebo olejom The Ordinary – Retinol 0,2% in squalane, ktorý je výborný na vrásky a účinne s nimi bojuje.

Je dôležité, aby ste pri svojej „skincare“ vedeli postupnosť aplikácie produktov – začíname vodovými (napr. Effaclar tonikum, The Ordinary Marine Hyaluronics), potom rôzne séra gélové (napr. Vichy Minéral 89), ďalej pokračujeme gélovými krémami (napr. Effaclar DUO, K, CeraVe) až prechádzame k hutnejším krémom (napr. Emryolisse) či olejom. Oleje sa však najlepšie vstrebávajú do navlhčenej pleti, tým im pomôžete, aby sa skutočne vstrebali a nezostali na povrchu.

Čo sa týka mojej aktuálnej starostlivosti, musím povedať, že som svojej pleti naozaj ulahodila. Má zdravú farbu, je rozjasnená, póry sú minimálne viditeľné v porovnaní s predošlou starostlivosťou, pleť nie je suchá, je hydratovaná, zdravá. Presne toto bolo mojim cieľom, aby som videla rozdiel a to, že pokožka naozaj vyzerá sviežo a zdravo. Taktiež som zistila, že s pribúdajúcim vekom je potrebné investovať aj do kvalitných produktov a rovnako aj do množstva. Niekedy sa nám to môže zdať prehnané, no každá pleť si vyžaduje individuálnu starostlivosť. Niektorým ženám stačí, keď si pleť opláchnu vodou a nanesú nejaký obyčajný krém, iné sa musia pleti povenovať viac a tým aj do kozmetiky investovať viac peňazí. Ja som druhý prípad, kedy mi dva produkty na pleť nezaručia dôkladnú starostlivosť.

 

Cena spomenutých produktov a dostupnosť

Ja som si vyššie spomínané produkty zháňala v rôznych lekárňach a preto aj cena môže byť odlišná. Našla som však veľa produktov na eshope lekárne Dr.Max, cez ktorú si ich môžete objednať z pohodlia domova.

 

Kozmetika La Roche Posay

Effaclar K (+): 14,59 eur

Effaclar DUO (+): 12,99 eur

Effaclar Tonikum: 15,99 eur

Effaclar čistiaci gél: 11,99 eur

zvyšok:

Sulfact Soap (mydlo na pleť so sírou): 2,49 eur

Vichy „Minéral 89“: 50ml 17,99 eur

Vichy termálna voda: 7,99 eur

Uriage: 8,99 eur

CeraVe: 12,99 eur

The Ordinary Marine Hyaluronics: 6,80 eur

The Ordinary Retinol 0,2% in squalane: 5,30 eur

Embryolisse:  30ml 9,90 eur

Vaša,

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Klikni a daj mi hlas!

Neváhaj a ohodnoť tento príspevok.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Sledujte ma:


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *