Sonická zubná kefka značky Philips

Sonická zubná kefka značky Philips

Ahojte priatelia,

Dnešný článok bude pre niektorých možno nezvyčajný, nakoľko pôjde o recenziu produktu, ktorý neslúži na líčenie a nie je ani súčasťou pleťovej či telovej kozmetiky. V spolupráci so značkou Philips som pre Vás otestovala novú sonickú zubnú kefku Philips Sonicare 4500 Protective Clean.

Keďže nie je všetko iba o krásnom líčení, ale taktiež aj o inej starostlivosti, veľmi sa mi páčila myšlienka otestovať práve novú sonickú zubnú kefku. Pri krásnom úsmeve musia predsa žiariť aj naše zuby.

V dnešnej dobe veľa mužov a žien siaha skôr po bielení zubov. No ani vybielenie vám nezaručí, že vaše zuby budú krásne a navyše ide o zásah, ktorý môže do istej miery zub poškodiť. Preto ja som zástancom kupovania kvalitných produktov na ústnu hygienu.

V internetových obchodoch či v drogériách môžeme nájsť rôzne zubné kefky, od obyčajných cez ekologické až sa dostaneme k elektrickým či sonickým. Musím sa priznať, že doteraz som používala iba bežné kefky na zuby a nikdy som nemala tú možnosť vyskúšať si elektrickú alebo sonickú zubnú kefku.

Bežné elektrické kefky majú zvyčajne rotačnú kefku, ktorá vaše zuby čistí a vykonáva krúživý/rotačný pohyb. Týmto je odlišná nová zubná kefka od značky Philips, o ktorej sa dočítate ďalej v článku.

 

Zubná kefka Philips Sonicare 4500 Protective Clean

Ako som už vyššie spomínala, toto je moja prvá skúsenosť so sonickou zubnou kefkou. Ako som obdržala nádherný balíček obsahujúci túto zubnú kefku, okamžite som sa vrhla do testovania. V balení sa nachádza 1x telo zubnej kefky, 1x kefkový nadstavec1x nabíjacia jednotka. Po vybalení som si prečítala jednoduchý návod na použitie.

Ja som si vybrala na testovanie krásnu ružovo bielu kombináciu kefky. Veľmi sa mi páči jej minimalistický dizajn a aj to, že si ju môžete kúpiť aj v inom farebnom prevedení. Na telo kefky som si jednoducho nasadila nadstavec. Nadstavec vám úplne nesadne na kefku, zostane tam malá medzierka, takže sa neľakajte, že by bol zlý alebo niečo podobné – tak to má byť! Keďže bola kefka nabitá, iba som vyskúšala, či je nabíjačka plne funkčná. Po zapojí do zásuvky som nastokla kefku na adaptér. Krátkym zavibrovaním mi dala signál, že sa začalo nabíjanie.

Po vypojení som sa vrhla na umytie zubov. Malé množstvo pasty som si dala na štetinky, vložila si kefku do úst a spustila kefku prvým horným tlačidlom. Najskôr to bol v prvom momente pre mňa šok, pasta bola snáď všade na zrkadle, pretože som nevedela, akým spôsobom ju v ústach ovládať, či ju iba nechať a držať na zube alebo sa s ňou pohybovať alebo s ňou krúžiť. No, nevedela som. Bolo to moje prvé umývanie zubov s inou ako bežnou kefkou na zuby. Po chvíli som si ale našla svoj systém – kefku držať, mať zatvorené ústa, nedotýkať sa hlavice zubami a postupne prechádzať ňou po každom jednom zube. Kefka si všetko spraví sama, takže umývanie zubov sa pre vás stáva zábavou a príjemným pocitom.

Po použití som hlavicu jednoducho umyla, keďže bolo špinavé aj telo, taktiež som ho opláchla pod vodou a kefku postavila na umývadlo. Potom nasledovala kontrola zubov. Neuveríte mi, ale ja som nemala nikdy dokonalejšie vyčistené zuby, ako po použití tejto sonickej kefky. Zuby sa mi úplne leskli, boli totálne jemné, vyčistené bolo každé jedno zákutie, takže som nemusela už použiť niť na medzizubný priestor. Na mojich zuboch sa nenachádzala žiadna špinka a boli žiarivo lesklé!

Nadstavec obsahuje drobné štetinky, ktoré sa vám dostanú všade a preto budú vaše zuby dokonale čisté. Veľmi veľkou výhodou je aj ľahké ovládanie. Pri chytení kefky do ruky sa automaticky zapne. Kefka je veľmi ľahká na držanie a obsahuje dve tlačidlá – jedno tlačidlo slúži na zapnutie alebo vypnutie kefky, druhým tlačidlom si nastavujete režim, či si vyberiete Clean, teda čistenie alebo White bielenie zubov – odstraňovanie povrchových škvŕn na zuboch. Oba režimy som vyskúšala, sú výborné, momentálne používam režim White a naozaj sú po týždni moje zuby belšie, pretože sú absolútne dôkladne vyčistené a vyleštené. Pri umývaní som mala pocit, akoby som bola u zubára a robil mi hygienu. Kefka má silu a preto je umývanie pomocou nej 100 %né, čo je viditeľné ihneď po prvej skúsenosti. Ja momentálne používam nadstavec W Diamond Clean, ktorý má v strede husté štetiny a tým pádom odstraňuje veľmi účinne škvrny zo zubov, vďaka čomu zostávajú belšie.

Veľkou výhodou je aj to, že kefka má zabudovaný senzor tlaku a teda keď si na zuby pritlačíte silnejšie, ako by ste mali, kefka sa na chvíľu pozastaví, až kým uvoľníte ruku. Taktiež vám kefka signalizuje malým svetielkom a krátkym pípnutím výmenu nadstavca (Brush Sync) alebo vybitie batérie.

Rovnako si pri tejto kefke môžete byť istí, že si zuby čistíte tak dlho, ako máte. Počítadlo QuadPacer si môžete nastaviť napríklad na 30 sekúnd, pričom sa venujete počas tohto času napríklad jednej časti umývania zubov. Po uplynutí vám kefka dá signál že čas uplynul a vy môžete začať umývať ďalšiu časť zubov, pričom vám zase plynie čas. A takýmto spôsobom si po častiach umyjete kompletne všetky zuby. Druhou možnosťou je, ktorú využívam aj ja je časovač Smartimer, ktorý ma jednoduchým vypnutím upozorní, že od začiatku môjho čistenia už uplynuli 2 minúty.

Sonická kefka je vhodná aj na zuby so strojčekom, môže sa ďalej používať aj na plombované zuby, korunky či na zubné fazety. Na ďasná aj zuby je veľmi jemná a šetrná. Výbornou vlastnosťou je vysokorýchlostná vibrácia tela, ktorá umožňuje dosiahnuť frekvenciu až 31 000 sterov za minútu! Čo je neuveriteľné množstvo, ktoré bežnou kefkou nikdy nedosiahneme. Kefka Philips Sonicare je naozaj veľmi účinná, jednoduchá na ovládanie a zuby čistí DOKONALE.

Taktiež sa mi páči aj to, že nadstavce sa dajú ľahko kúpiť na eshopoch a ich cena je veľmi prijateľná.

Vaša,

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Klikni a daj mi hlas!

Neváhaj a ohodnoť tento príspevok.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Sledujte ma:


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *