Zoznámte sa s novou značkou prírodnej kozmetiky Sportique a Deoguard

Zoznámte sa s novou značkou prírodnej kozmetiky Sportique a Deoguard

Ahojte priatelia,

vonku sa nám ochladilo a ja aktuálne nevymieňam v skrini iba letné oblečenie za zimné, ale taktiež aj kozmetiku. Chladnejšie obdobie si vyžaduje hutnejšie krémy, ktoré nebudú moju pokožku vysušovať. V poslednom období som testovala pre mňa novú prírodnú kozmetiku, o ktorej som doposiaľ nepočula. Nakoľko ide o prírodné produkty, veľmi som sa na testovanie tešila a preto sa o môj názor na túto kozmetiku podelím aj s vami.

V úvode by som poznamenala, že vývoj a výrobu produktov zastrešuje značka Sportique. Produkty sú vyrábané bez ropných či syntetických surovín a základom produktov sú rôzne byliny, rastlinné oleje či tuky. Čo sa týka tukov a surovín, NIE SÚ živočíšneho pôvodu a taktiež produkty NIE SÚ testované na zvieratách. Produkty sa testujú v extrémnych podmienkach, čo vedie k spoľahlivosti produktov. Taktiež parfumácia obsiahnutá v produktoch je získaná z bylín, voskov či esenciálnych olejov.

Značka Sportique rozdeľuje produkty na tri oblasti: športovú, wellness a deo.

Do Wellness patria najmä krémy na ruky a 100% bambucké maslá a DEO oblasť, ako už zo samotného názvu vyplýva, sa zameriava na tuhé a tekuté deodoranty, ktoré nesú aj svoju značku DEOGUARD. Ja som testovala produkty práve z wellness a deo oblasti.

 

“WELLNESS”

100% bambucké maslo – čisté

Priznám sa, že 100% bambucké maslo som ešte nemala možnosť testovať, preto som sa veľmi tešila, že vďaka značke Sportique a ich produktov z radu Wellness som túto možnosť dostala. Vždy som si myslela, že bambucké maslo bude niečo mäkké, no jeho konzistencia je pevná, správa sa takmer ako maslo v potravinách. Preto som v úvode zostala prekvapená, keď som položila prst na produkt a bol tvrdší. Riešením bolo, že som jemne šúchala prstom po masle, aby sa zahrialo a tým sa pekne uvoľnilo, rozpustilo.

100% bambucké maslo – čisté

Bambucké maslo sa získava z orechov afrického stromu. Toto 100% bambucké maslo čisté má bielu farbu a je jemne hrudkovité. Na eshope prírodnej kozmetiky Sportique je spomínané, že maslo sa telesným teplom v dlaniach rozpúšťa a zároveň uvoľňuje vôňu. Ja som si ho zvolila v čistej vôni, pretože mám rada tú jemnú vôňu prírodného produktu. Ak ste však zvyknutí na voňavé prírodné produkty, na eshope si určite nájdete tú svoju, napríklad citrón, divá ruža, med a iné.

Maslo sa po zahriatí dobre roztiera a páči sa mi jeho široké využitie. Ja ho používam na telo, ale taktiež napríklad aj na pery počas chladného obdobia alebo keď mám na perách drobné šupinky (jeho jemne hrudková konzistencia vám môže poslúžiť aj ako šetrný píling). Dá sa použiť aj na ruky alebo na iné časti tela.

Bambucké maslo je už dlhé roky veľmi obľúbené, napríklad vďaka jeho protizápalovým účinkom alebo vďaka tomu, že dokáže zmierňovať reumatické bolesti. Taktiež urýchľuje aj hojenie rán a je vhodný aj na pokožku s ekzémom, ktorú upokojuje. Ak vyhľadávate veľmi účinný produkt, rozhodne je to 100% bambucké maslo. Je vhodné aj pre tehotné ženy, zabraňuje vznikom strií a dobre premasťuje pokožku. Obsahuje vitamíny A, E a F, ktoré pokožku upokojujú, hydratujú, zabraňujú vytváraniu vrások a revitalizujú poškodenú pokožku. Za mňa je toto naozaj výborný multifunkčný krém s obsahom skvelých látok pokožke prospešných.

 

Krém na ruky s obsahom 25% bambuckého masla

Krém na ruky je pre mňa nevyhnutný najmä na jeseň a v zime, pretože vtedy začína moja pokožka trpieť, vysúšať sa a neskôr aj praskať. Nie je to vôbec príjemný pocit a ani na pohľad to nie je práve to najkrajšie, preto aktuálne u mňa (a pravdepodobne aj u mnohých z vás) začína obdobie chránenia rúk krémami, neskôr rukavicami.

Krém na ruky s obsahom 25% bambuckého masla

Čo sa týka krémov, najradšej mám krémy, ktoré sa rýchlejšie vstrebávajú do pokožky, ale rozhodne ju chránia a upokojujú. Niekedy je veľmi ťažké nájsť práve takýto krém, pretože buď som sa stretla s veľmi mastným zložením, ktoré bolo vhodné najmä na noc alebo s veľmi ľahkým zložením, ktoré sa okamžite vstrebalo, no nevytvorilo žiadny ochranný film.

Krém na ruky s obsahom 25% bambuckého masla vo vôni jazmínu ma príjemne prekvapil. Konzistencia krému je hustejšia, no páči sa mi veľmi jeho našľahaná konzistencia. Krém sa na rukách roztiera ľahko, aj vďaka telesnej teplote a jemným trením, kedy sa krém zahrieva.

Po použití som nemala pocit mastných rúk, krém sa rýchlo vstrebáva, ale na rukách vytvára ochranný film, ktorý pokožku chráni pred častým umývaním rúk a pred popraskaním. Okrem toho krém veľmi príjemne vonia. Ja mám z neho ruky vláčne a jemné, používam ho počas dňa a aj na noc, kedy si dávam trochu hrubšiu vrstvu a doprajem rukám ako keby nočnú „masku“. Rovnako ako z predošlého produktu, tak aj pri tomto si môžete vybrať z vôní, ktoré lahodia vášmu čuchu a ktoré preferujete.

 

“DEOGUARD”

Tuhý deodorant vo vôni Bergamot a Limetka

Veľmi ma potešilo, že som mohla otestovať aj prírodné produkty Deoguard od Sportique. Prvý bol tuhý deodorant vo vôni bergamot a limetka s obsahom magnézia, ktorý je vhodný aj pre citlivú pokožku.

Vôňa deodorantu je totálne svieža, čistá. Ak preferujete svieže vône, tento deodorant je stelesnením absolútnej sviežosti, pretože vonia krásne po limetkách. Deodorant sa aplikuje jednoducho, no treba si dávať pozor, aby ste to neprehnali. Ja som ho pri prvom použití v podpazuší šúchala, čo však nie je potrebné, pretože jeho konzistencia je mäkšia ako býva u bežných deo tyčiniek. Preto som sa druhýkrát poučila a aplikovala si ho jemným “ťupkaním” resp. prikladaním deo tyčinky do podpazušia. Vtedy sa vám vytvorí jemný film a máte istotu, že to takouto aplikáciou nepreženiete a neaplikujete si neprimerané množstvo produktu.

Tuhý deodorant vo vôni Bergamot a Limetka (svieža vôňa)

Počas dňa deodorant krásne sviežo vonia a skutočne zabraňuje poteniu. Neobsahuje hliník, parabény, propylén glykol, silikóny, palmový olej či chemické konzervanty. Deodorant je vegánsky a nie je testovaný na zvieratách.

Mne sa veľmi páči balenie, ktoré je praktické a aj zloženie s obsahom magnézia, ktoré sa cez pokožku vstrebáva a preto sa telu dopĺňa aj takýmto praktickým spôsobom. Deodorant má skvelú výdrž, zabraňuje tvorbe baktérií a vonia po celý čas.

Prírodný deodorant v spreji vo vôni Pivónia a Kvet bavlny

Posledným testovaným produktom je deodorant v spreji s vôňou pivónie a kvetu bavlny. Pri výbere tejto vône som si predstavovala jemnú kvetinovú vôňu s tónmi kvetu bavlny, no na môj vkus je vôňa príliš silná. Osobne si myslím, že kombinácia limetkového tuhého deodorantu a limetkového deo spreja by bola lepšia voľba, avšak niekomu možno takáto silnejšia vôňa nemusí prekážať (mne sa potom bije s parfémom). V každom prípade je balenie veľmi chutné, ktoré obsahuje 100 ml tekutiny, ktorá je opäť bez akýchkoľvek škodlivých látok a preto pokožku nedráždi.

Prírodný deodorant v spreji vo vôni Pivónia a Kvet bavlny (sladká vôňa)

Deodorant som testovala a výdrž je taktiež skvelá. Pri tomto sprejovom type je to zamerané skôr na vôňu a preto výborne neutralizuje nepríjemné pachy (preto je zrejme aj vôňa taká silnejšia). Pri tomto produkte stačí jedno streknutie, ktoré je absolútne postačujúce. Deodorant po chvíli začne voňať príjemne, sladko. Ak preferujete sladké vône pri deodorantoch, toto bude skvelá voľba. Pokiaľ ste radšej nadšencom sviežich vôní pri deodorantoch, v tom prípade by som išla skôr do citrusových.

V prípade, že trpíte silnejším zápachom, tento tekutý deodorant je istota, ktorá vás ho zbaví. Obsahuje čisté esenciálne oleje, pri použití nie je mastný a nezanecháva na tele ani lepivý pocit. Okamžite sa vstrebáva a vonia po celý čas.

Balenia týchto prírodných produktov sú absolútne krásne a jedinečné, pretože málokedy nájdete produkty v takomto krásnom prevedení, preto si myslím, že sú vhodné aj ako skvelý darček. Navyše, s kódom silakrasy15 získavate pri nákupe produktov 15% zľavu!

 

Zhrnutie

  • pre mňa nová kozmetická značka, ktorá ma príjemne prekvapila
  • prírodné produkty bez škodlivých látok
  • prírodné vône, široký výber
  • kvalita produktov
  • niektoré vône sú silnejšie
 

Výsledok používania

  • krémy: dlhodobo hydratovaná pokožka bez opätovného vysúšania sa
  • deodoranty: eliminácia zápachu a tuhý deodorant účinne zabraňuje poteniu

 

Vaša,

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Klikni a daj mi hlas!

Neváhaj a ohodnoť tento príspevok.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Sledujte ma:


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *